ישראליות

הישראליות מוצאת את ביטויה בדרכים שונות לעיתים די מנוגדות. ישנה הישראליות של ניצולי שואה,בנים ונכדים של ניצולי שואה. מבחינה אמוציונלית אלה שקרבת השואה משפיעה על צורת חשיבתם רואים ביהודי,ישראלי,ציוני ,שואה ותקומה את החלקים של אותו שלם.

ישנה ישראליות מסוכנת מאוד של בן דרור ימיני וד"ר גיא בכור שמרבים בעשיית דמוניזציה לערבים ולמוסלמים בעולם כולו. זוהי דמוניזציה שמציגה את הערבי/מוסלמי כנחות ופרימיטיבי. דמוניזציה היא הדלק שמצדיק אפליית ערבים פלסטינאים אזרחי ישראל ודיכוי של אוכלוסיה הנתונה תחת כיבוש אכזרי.  מידי פעם ימיני שהוא לא אדם פרטי מצהיר הצהרות פלקטיות נעימות לאוזן של מתנגדי הכיבוש,במכלול הדברים שנאמרים על ידי ימיני הוא מקדם גזענות ופאשיזם.

אני יהודי מתוך בחירה שלא השתייך ,לא משתייך ולא ישתייך לדת הציוני.

אני ישראלי 24/7 אני גר בישראל ולא יכול להפריד את הישראליות ממני.

ב 67 הייתי ילד שראה את המדינה כובשת שטחים במלחמה נגד מדינה שבראשה עמד עבדול נאסר. תירגום – כבשנו שטחים כי נאסר הפאן ערבי לא היה יכול להשלים עם קיומה של ישראל והיום אנחנו מוצאים את עצמנו עם 400 יהודים בלב חברון שביצעו טיהור אתני ל 25000 ערבים. אנחנו מוצאים את עצמנו עם התנחלויות יהודיות שהופכות לגהינום את חיי הפלסטינים שנולדו הרבה אחרי שנאסר מת.

לקחתי חלק במלחמת 73 שהיתה כרוכה באלפי קורבנות חינם. גוייסתי למלחמת לבנון הראשונה שגבתה קורבנות חינם והיתה מיותרת.ראיתי ב 1970 את גזענותה של גולדה מאיר כלפי המזרחים שהביטוי שלה היה מצוקה נוראה של מזרחים מול מתנות בשווי של מאות אלפי דולרים למשפחה שקיבלו מהגרים מברית המועצות.

בשני העשורים האחרונים  רואים את אכזריותו של הקפיטליזם,הסכנה הממשית מצידה של מפלגת ישראל ביתינו שהיא פשיסטית במהותה וללא לאות מאיימת על אזרחי ישראל הערבים.

הדברים שתיארתי הם הדברים שנצרבו בתועדתי ולא סיפורי מורשת של אקסודוס,גבעה 24 אינה עונה ,שלח את עמי ,אסירי ציון בברה"מ ,שלח את עמי,משפטי לנינגרד,סלילת כבישים ,ייבוש ביצות ,טרומפלדור וחומה ומגדל.

כישראלי שחווה חוויות בחיים בישראל ידעתי מיד שמדובר בעוד כשל מכשלים רבים של ממשלת ישראל הנוכחית וממשלות ישראל לדורותיהם. כאשר פואד אמר אתמול שהיה מרחק קטן מאוד בין 9 הרוגים ל 190 הבנתי כמי ששירת בצבא שדבריו נכונים. נדהמתי מחדש כאשר הוא אמר את הדברים בפומבי.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: