ואם ישאל המלאך

זהו סיפור על מורה בתיכון. שמו עמנואל ראט. ראט רווק הגר עם משרתת. היא מביאה לו את ארוחותיו. התלמידים נשמעים לו. הוא מלמד ספרות אנגלית ומלמד את שקספיר. את "להיות או לא להיות", אך המבטא של התלמידים מרגיז אותו ואז הוא מתעקש שאחד התלמידים יהגה את ה' הידיעה נכון ומשהתלמיד מתקשה הוא תוקע לו עיפרון בפיו. דבר די מכאיב ודי מרגיז.

כנראה, המשמעת החזקה גרמה לרצון התלמידים לגרור את מורם להרפתקה יצרית. הם קשוריםל לולה ולקברט שלה. בשעת אחד המבחנים הוא מוצא תמונתה באחת המחברות. הוא מאמץ את התמונה במקום לקרוע אותה או להשליכה לפח. הוא מתבונן בביתו בתמונה והוא נמשך אליה.

הוא מבקש להגיע אליה, אל לולה. ואכן, הוא מגיע לקברט, ופה הוא מסתבך כמו שהתלמידים קיוו. לולה עולה בגרם המדרגות, היא מתפשטת וזורקת את תחתוניה לעבר אונראט. בדיוק באותו רגע נכנסת המשרתת. המשרתת מרימה את התחתונים וזורקת אותם מעבר לפרגוד, שם מסתתר אחד מתלמידיו. את התחתונים טומן התלמיד במעילו של אונראט. הוא מוצא אותם בביתו ומתענג עליהם. הוא מחליט להחזיר אותם. יש לו עוד סיבה. הוא שכח אצלה את כובעו,חפץ המסמל את כבודו ומעמדו. הוא מחזיר לה את תחתוניה, אבל כך הוא כבר יוצר קשר איתה.

הוא נמשך אליה יותר ויותר עד כדי התאהבות גדולה, והיא מצידה נהנית לפתות אותו.הוא מרים לה את הסיגריות הנופלות בין רגליה! יום אחד לולה נושפת עליו את הפודרה שלה.הוא משתומם ומופתע מאוד. הוא בקושי רואה. נשיפת הפודרה יוצרת דמות ליצן, אך הוא שבוי כליל בקסמיה, ובלילה ישן אצלה. בהמשך הוא מבין מאחד המשפטים שלה  "אתה תוכל לזכות בארוחת בוקר כל יום" כהצעת נישואין. והוא מציע לה את ההצעה הזו. היא צוחקת להצעהבקול מצחקק ולעגני מאוד. הוא לא קולט את הלעג. להיפך. הוא הופך להיות קנאי ללולה ואינו סובל שמישהו יתעלס ויתענג איתה (במקרה מגיע קפיטן ענק) הוא מגרש את הנואף   הנקרא ה"עגבן"   וממש מכה אותו. התלמידים מרוצים מהצלחתם להפיל את מורם בפח שטמנו לו. ויום אחד הם עורכים לו מרד. מציירים אותו בדמות מלאך.

הוא צועק על תלמידיו בפעם הראשונה. הצעקות מביאות את המנהל לכיתה. הלה רואה את הציור על הלוח ואת הפרח שבדש בגדו ומבין מדוע התלמידים הרעישו. הוא שואל את אונראט די בלעג, האם היה כדאי לו להרוס את חייו בגלל אישה. בעוזבו את החדר הוא אומר לאונראט בשקט, "אני אעזוב אותך לנפשך". יש פה רמז לפיטורין. אונראט מחליט לעבור אל עולם הקברט, ובסופו של דבר הוא אפילו נישא ללולה לכל תשואות חבריהם בקברט. אולם מייד לאחר הנישואין  שהם די מוזרים ומפתיעים  היא ממשיכה להתעלל בו.הוא מוכר את תמונות הפרסומת שלה המגלות את מקצועה האמיתי  ומתחיל לסבול מיחס דוחה מצד הקוסם,בן הלוויה של לולה בקברט. בעצם הקוסם הוא אחד מראשי הקברט. בסופו של דבר, אונראט מסכים להפוך לליצן, דבר שיעלה לו ביוקר. ערב אחד הוא מנסה למרוד ואינו רוצה להופיע כמין גולם ליד הקוסם, אולם בכוח מושכים אותו לבמה. מזוית העין הוא רואה את לולה מתנשקת עם מאהב חדש. ברגע שהקוסם מצווה עליו לקרוא כתרנגול (לאחר שהוציא ציפור ממצחו)   הוא מתחיל לצרוח בכל כוחו כמו תרנגול ויורד מהבמה אל חדרה של לולה, כשהוא משתולל ומתחיל להכות אל לולה ואת מאהבה. מפרידים ביניהם. היא קוראת לו מטורף. הוא פגוע עד עמקי נשמתו. חוזר לחדרו ומחליט להעלם מפה. הוא יוצא בחשאי לעבר בית הספר,שם הוא שוכב על אחד השולחנות, אוחז בתנוחת צלוב את השולחן, והשרת אינומצליח לנתק את ידיו מהשולחן. הצילום "מתרחק" ואונראט נעלם מהצופים בהרגשה כי הוא מת או רוצה למות.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: